Az utcai prédikálás (bibliai görögül: hírnökösködés) ezzel szemben nemcsak biblikus, ráadásul sokkal élvezetesebb dolog is, mint az előbb említett bezárt dobozban való. S ráadásul minden magának meghalt tanítvány-gyakornok lehetősége, kiváltsága és feladata is egyben: akik már nem maguk élnek, hanem Krisztus él bennük. Kint az éles bevetésen gyakorolva van lehetőségünk megtapasztalni, milyen az, amikor nem mi találjuk ki a szöveget, hanem látjuk, ahogy a Szent Szellem szól belőlünk, mint egy folyó, árad ki a szánkon Isten Igéje! Az elején lehet félelem és sok-sok bátortalanító gondolat, érzés, körülmény, de amikor kilépünk hitben, meglátjuk, ahogy Isten ereje betölt minket hatalommal és bátorsággal. Csak elkezdeni nehéz, utána már gurul magától. De fontos, hogy gyermeki hittel nem szabad sokat agyalni, rá kell magunkat bízni Mennyei Édesapára: hadd szóljon Ő és ne mi. Az első mondatot vagy gondolatot általában segítségül megadja, utána már, ha merünk nem-gondolkodni, megy minden magától. Fontos, hogy a hirnökösködés után nem szabad behódolni a kárhoztató és önelemző gondolatoknak, mert ez megint a láthatókra nézésbe süppeszt a hitben járásból. Hálát adva örömmel távozzunk a helyszínről, bármi is történt, majd később Isten úgyis rámutat a csiszolni való dolgokra.
Hálát adok az én Istenemnek mindenkor, amikor csak megemlékezem rólatok, és mindenkor, minden könyörgésemben örömmel könyörgök mindnyájatokért, mivel részt vállaltatok a Jóhír hirdetésében első naptól fogva mostanig. Meg is vagyok győződve afelől, hogy Aki elkezdte bennetek a jó munkát, be is fejezi a Messiás Jézus napjáig.
Mindezzel szemben a gyáva, bújkálós dobozolt prédikálás (szószékről leadott monológ) valójában egyáltalán nem is bibliai dolog, hanem babiloni, azaz egy Isten által nem előírt vallásos hagyomány. A Bibliában Jézustól és gyakornokaitól kizárólag szabadtéren vagy kifelé történő monológ beszédet találhatunk, a kihívott tanítványok egymás építésére a Szent Szellem vezérelte dialógus a jellemző vagy a levélírás. A hírnökösködés ezzel szemben egy olyan szellemi (spirituális) eszköz, amit Isten azért készített a számunkra, hogy HÍRNÖKEI lehessünk a Királyságnak a kívülvalók számára. Ez az, amikor a Szent Szellem jön és oly erősen betölt bennünket. ApCsel 1:8 „lesztek nékem tanúim” (és nem: „gyülekezetes dicsőítőim”).
Bátorítás hölgyeknek: Férjedet támogatva te is részt vehetsz az utcai hírnökösködésben. Mert ne feledd, te egy test vagy ővele. És az ő segítőtársaként te is résztveszel és beleadsz ugyanabba a munkába, amiben ő van. (Támogatni lehet imával, étellel-itallal, nyugodt othoni légkörrel, szeretettel; ha kimész vele a helyszínre, ott: lelki és érzelmi biztatással, öleléssel, szórólaposztással, hölgyek felé való szolgálattal az angyalok miatt fejkendőben, stb). Viccesen fogalmazva: te adod a golyót a férfinak, hogy tudjon lőni. :) Csapatmunka.
Kiindulási pontnak javaslom meghallgatni Jonathan Edwards híres beszédét, melyre a helyszínen ötszázan tértek meg:
Isten áldjon és vezessen titeket, ahogy kiléptek hitben és elkezdtek engedelmeskedni az Evangéliumnak.
Gyakornokként hírnökösködve erővel teljes lesz az életed.
Kapcsolódó cikkek: